صنایع فلزی

 • صنایع فلزی :: آماده سازی سطوح فلز و فلزکاری

  پاک کننده های صنعتی

  شرکت ناتاوست شیمی برحسب نیاز مشتریان خود پاک کننده های بسیار متنوعی با در نظر گرفتن شرایط کار، تولید می نماید.
  این شرایط شامل: نوع آلودگی، جنس فلز، روش استفاده از پاک کننده (غوطه وری، پاششی ، برقی، اولتراسونیک، ماشین بخار، تبخیری و غیره) و بالا و پایین بودن دما
  ( با توجه به امکانات مصرف کننده) می باشد که بر مبنای آنها گستره ای از پاک کننده های قلیایی، اسیدی، خنثی، امولسیونی، حلالی در دو نوع پودری و مایع ساخته و عرضه می گردد.

  پوشش های فسفاته

  • فسفاته روی میکروکریستالی( دی وتری کاتیونیک)

  این محصولات پوشش یکنواخت با کریستال های ریز از جنس فسفات روی یا روی کلسیم روی قطعه ایجاد می کنند که پوشش بسیار مناسبی برای زیر رنگ بوده و ضمن کم کردن مصرف رنگ، خاصیت چسبندگی آن را بر روی فلز افزایش داده و می تواند با جذب روغن های روان کننده در عملیات کشش مفتول و لوله، ضمن تسهیل در کشش از فرسایش قالب نیر جلوگیری نماید.


  • فسفاته های روی با کریستال های درشت و متوسط

  این محصولات که به اقتضای مورد با فرمولاسیون های متنوعی تولید می گردند جهت پوشش فلزات برای جذب روغن های ضدزنگ به منظور جلوگیری از خورندگی، به عنوان پوشش زیر رنگ، پوشش ضدسایش، همچنین برای جذب روغن های روان کننده برای کشش مفتول و لوله به کار می روند.

  • فسفاته منگنز

  این محصول یک پوشش کریستالی متخلخل روی سطوح آهنی ایجاد می نماید که جهت جذب روغن های روان کننده و ضدزنگ ایده آل می باشد. در ضمن این پوشش برای کم کردن استهلاک ترمز، چرخ و دنده های جعبه دنده و دیگر قطعات موتور می تواند به کار رود.


  • فسفاته آهن

  این محصولات ضمن پاک کردن پوشش زنگ از سطح آهن پوشش قوس و قزحی آبی رنگی تولید می نمایند که می تواند چسبندگی خوبی برای رنگ در سطح آهن به وجود آورد و تشکیل این پوشش به روش های مختلفی به صورت 2 تا 5 مرحله ای و در دماهای 25 تا 70 درجه قابل انجام است.

  پوشش های کروماته

  این پوشش ها جهت جلوگیری از خورندگی روی قطعات گالوانیزه و آلومینیوم به کار می روند که در عین حال جهت چسبندگی رنگ نیز بسیار مناسب می باشند.

  تکمیل کننده پوشش فسفاته

  این مواد در آبکشی آخر فسفاته به کار می روند که شامل کرم 3 یا 6 ظرفیتی بوده و یا دارای مبنای پلیمری می باشند و جهت تنظیم و پرکردن فضاهای بین کریستال های فسفاته و به منظور بهتر ضدزنگ کردن قطعات به کار می روند.

  رنگ برها

  این محصولات با پایه قلیائی، اسیدی و حلال ساخته شده و می توانند انواع مختلف رنگها و رزین ها را از روی فلزات گوناگون با روشهای مختلف پاک نمایند. گروه دیگری از رنگبرها، رنگبر با پایه آب میباشد که به اقتضای نوع فلز و رنگ در انواع گوناگونی تولید میگردد.


  زنگ برها

  این زنگ برها اکسیدهای فلزات مختلف را بدون اینکه برروی قطعه اصلی اثر زیانبخشی داشته باشند از سطوح فلز پاک
  می نمایند.


  روغن ها و مواد ضدزنگ فلزات

  این محصولات بر مبنای روغن، مواد شیمیایی و پلیمری طراحی شده و برای محافظت فلزات از زنگ زدگی به کار می روند.


  آب شوی ها ( واترواش)

  این محصولات جهت اتاق های رنگ ساخته شده و به آب سیرکولاسیون آبشار اتاق رنگ اضافه می شوند تا از چسبندگی رنگ جلوگیری نمایند.

 • روان کننده ها

  این شرکت طیف کاملی از محصولات روان کننده جهت کشش لوله ها و مفتول ( با قطرهای نازک در حد موئی تا قطرهای بالا)، قالب کاری و ماشین کاری فلزات ( به صورت پودر، خمیر، کرم، و مایع) تولید می نماید که برای فلزات مختلف با توجه به نوع آنها به کار رفته و با انتخاب نوع مناسب پاک کننده به سهولت از سطح فلز زدوده می گردند. این مواد علاوه بر خاصیت لوبریکاسیون بسیار عالی که باعث طولانی شدن عمر قالب می گردند بعضاً لایه محافظی نیز بر روی سطح فلز ایجاد می نمایند.

 • رسوب برها

  این محصولات جهت برداشتن رسوب تشکیل شده در داخل دیگ ها، لوله های بخار و آب گرم، چیلرها و همچنین سیستم های فسفاته کاری ساخته شده و به منظور جلوگیری از خورندگی به اقتضای جنس فلز دستگاه، رسوب برهای مختلفی عرضه می گردد.

 • مواد شیمیایی تغییر دهنده رنگ فلزات

  مواد شیمیایی تغییر دهنده رنگ فلزات

  این محصولات که با فرمول های متنوعی تولید میگردند با ایجاد اکسیدها، یا سایر ترکیبات رنگین در سطوح فلزات مختلف ( مانند آلیاژهای آهن، قطعات آهن گالوانیزه، آلیاژهای مس و آلومینیوم آندایز شده) رنگ های مختلفی را از قبیل سیاه، طلایی، قهوه ای، برنزی و غیره تولید می نماید و ضمناً مقاومت آنها را در مقابل خوردگی بالا می برند. این مواد به اقتضای نوع، به صورت الکتریکی و یا الکترولس تغییر رنگ ایجاد میکنند.

 • مواد شیمیایی مورد مصرف در صنعت آلومینیوم

  این محصولات که بصورت اختصاصی در صنایع آلومینیوم مصرف دارند اجمالا به شرح زیر میباشند:
   انواع چربی گیرها به اقتضای نوع عملیات و روش کار، انواع کروماته ها و فسفاته ها به عنان بایندررنگ، ادتیو خاص برای جلوگیری از سفت شدن رسوبات در مرحله Etching ، ادتیو خاص برای جانشین کردن اسید سولفوریک به جای اسید نیتریک برای Desmuting، مواد تغییر دهنده رنگ آلومینیوم آندایز شده، مواد کنترل کننده ظرفیت قلع، Coagulant برای مرحله آبکشی، ادتیو وان Sealing در مرحله لک زدائی و بالاخره براق کننده های برقی و غیر برقی آلومینیوم